Co robic gdy szukasz mieszkania za granicą? jak szukac mieszkania w którym możesz się zatrzymać? na co zwracać uwagę przy wyborze miejsca do zamieszkania?

Jeśli wyjeżdżasz pracować lub uczyć się za granicą, jednym z Twoich priorytetów powinno być znalezienie mieszkania. Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę - pozwoli Ci to na znalezienie lokum bardziej odpowiadającego wymaganiom. Przygotuj warunki, jakie ma spełniać mieszkanie: cenę, jaką możesz zapłacić, lokalizację i pozostałe.
Każda metoda szukania ma swoje wady i zalety, które postaram się krótko opisać.


POLECENIE ZNAJOMYCH - Twoi znajomi mieszkający za granicą mogą znać sprawdzone mieszkania. Wydaje się, że to najbezpieczniejszy sposób na znalezienie lokum. Jednak to, co odpowiada Twoim znajomym niekoniecznie może odpowiadać Tobie i często nie znajduje się w wymarzonej lokalizacji.
OGŁOSZENIA AGENCJI NIERUCHOMOŚCI Łatwiej znaleźć mieszkanie w odpowiedniej lokalizacji, spełniające warunki. Agencje pracy pobierają opłaty za swoje pośrednictwo i mogą mieć dodatkowe wymagania wobec osób wynajmujących.


OGŁOSZENIA DROBNE - ta metoda wymaga przeglądania portali ogłoszeniowych. Często można znaleźć korzystne cenowo ogłoszenia w odpowiedniej lokalizacji, jednak dodatkowe warunki wynajmującego mogą być trudne do zaakceptowania.
Warto - jeśli tylko masz możliwość - obejrzeć takie mieszkanie (lub poprosić zaufanego znajomego), aby uniknąć zaskoczenia tym, że warunki nie są tak idealne jak w ogłoszeniu.

<< Powrót

email: biuro@polskieinfo.eu tel. +48 791 724 312